O nas

Jesteśmy nowoczesną placówką medyczną zajmującą się wybranymi dziedzinami medycyny. Specjalizujemy się w badaniach laboratoryjnych: podstawowych, rozszerzonych, specjalistycznych i wysokospecjalistycznych. Ponadto oferujemy pacjentkom usługi położnicze z zakresu: przygotowania do porodu i macierzyństwa („szkoła rodzenia”), opieki poporodowej, opieki laktacyjnej, opieki po operacjach ginekologicznych, prowadzenia ciąży, ktg, usg, porodu domowego.

W naszej ofercie również zabiegi pielęgniarskie (usuwanie szwów, iniekcje, kroplówki). W naszym gabinecie lekarskim specjalistyki rodzinnej oferujemy pacjentom usługi
dotyczące poradnictwa, profilaktyki, diagnostyki i leczenia na każdym etapie życia.

Każdy pacjent znajdzie tu szereg informacji na temat świadczonych przez nas usług. Bardzo nam zależy, aby człowiek – od pierwszych chwil życia do późnej starości – czuł się komfortowo, a jego problemy zdrowotne były potraktowane z wysoką wrażliwością i czujnością.

Charakteryzuje nas holistyczne podejście do medycyny.
Nasi specjaliści kierują się aktualną wiedzą medyczną i doświadczeniem w swojej dziedzinie, dzięki temu każdy pacjent będzie pod dobrą opieką. 

Kamila

Profesjonalna, empatyczna, wszechstronna i niesamowicie zaangażowana

Założycielka centrum medycznego FEMMED Praktyka Położnicza. Magister położnictwa, konsultant laktacyjny. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Położnych Rodzinnych, członek Zespołu Położnych przy DOIPiP, działaczka społeczna, wyróżniona „Aniołem Fundacji Rodzić po Ludzku 2020”, jako jedna z pięciu najlepszych położnych w Polsce pracująca poza szpitalem. Wyróżniona w konkursie „Położna na medal” – 2 miejsce na Dolnym Śląsku. Posiada bogate doświadczenie zawodowe, pracowała m.in. w Klinice Wad Rozwojowych Płodu przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, na sali porodowej w Specjalistycznym Szpitalu im. Falkiewicza, przez 10 lat pracowała jako położna podstawowej opieki zdrowotnej, obejmując opieką kilka tysięcy kobiet i noworodków, prowadziła szkołę rodzenia współpracując z EV.

Obecnie prowadzi w FEMMED gabinet specjalistyczny położnej; zajmuje się: prowadzeniem ciąży fizjologicznej, profilaktyką chorób ginekologicznych i zaburzeń, diagnostyką laboratoryjną, przygotowaniem do ciąży, porodu i macierzyństwa, wykonuje badanie usg ginekologiczno-położnicze oraz ktg. Od 2016 roku przyjmuje porody w zaciszu domowym, na jej ręce przez 7 lat przyszło na świat około 200 dzieci. Ukończyła wiele kursów i szkoleń, prelegent konferencji naukowych. 

Posiada kursy specjalistyczne i kwalifikacyjne:
„Certyfikowany Ogólnopolski Kurs Standardy diagnostyki ultrasonograficznej wg Rekomendacji Sekcji USG PTGiP”
„Edukacja i wsparcie kobiety w laktacji”
„Resuscytacja krążeniowo-oddechowa noworodka”
„Rozmazy cytologiczne w skryningu raka szyjki macicy”
„Szkoła rodzenia dla położnych”
„Pielęgniarstwo rodzinne dla położnych”
i szereg szkoleń, warsztatów, m.in:
„Poród domowy praktycznie”
„Problematyka neurologiczna, neurologopedyczna oraz żywieniowa noworodków i niemowląt”
„Stany nagłe u niemowląt i małych dzieci”
„Pobieranie krwi pępowinowej na potrzeby izolowania komórek macierzystych”
„Prowadzenie porodu – aspekt prawny i medyczny”
„Opieka nad kobietą ciężarną z cukrzycą” i wiele innych.

Prowadzi szereg działań mających poprawić jakość opieki położniczej w Polsce. Zaangażowana w charytatywną pomoc: we wrocławskim „Teatrze na Faktach” współtworzyła cykl spotkań dla rodziców po stracie dziecka, po traumach położniczych. 

Interesuje się: perinatologią, ultrasonografią, lubi poznawać kuchnie świata, w wolnym czasie podróżuje do ukochanych Włoch. Prywatnie mama trójki dzieci. Prowadzi FEMMED z mężem Łukaszem, który zawodowo jest menadżerem, a na co dzień przyjacielem.

Paweł

Profesjonalizm, zaangażowanie, opieka medyczna nad każdym pacjentem, troska o zdrowie w jednej osobie

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Studia na kierunku lekarskim ukończył w 2020 roku. Podczas nauki akademickiej odbywał staże zagraniczne, m.in. w Niemczech. Obecnie realizuje program specjalizacji z medycyny rodzinnej we Wrocławiu. Cechuje go holistyczne podejście do medycyny, a jego diagnostyka jest skierowana na szukanie przyczyny, a nie leczenie objawów. Dzięki swojemu doświadczeniu, z wnikliwością i powodzeniem leczy dzieci i dorosłych. Biegle posługuje się językiem angielskim. Zajmuje się leczeniem zarówno chorób przewlekłych jak i doraźnej pomocy w nagłym pogorszeniu stanu zdrowia.

Do pacjentów i ich problemów podchodzi w sposób kompleksowy, przykładając szczególną wagę do odpowiedniej komunikacji i zrozumienia istoty zagadnienia.

Manager, Specjalista d/s obsługi pacjenta, Zarządza pracą w FEMMED, odpowiada na wszystkie pytania, załatwia wszelkie sprawy pacjentów, nie ma dla niego rzeczy niemożliwych.

„Jest na tyle blisko swoich klientów, aby powiedzieć im czego chcą,
zanim sami się na to zdecydują.”

Łukasz

To prosta, ale potężna zasada:
zawsze dawaj ludziom więcej niż się spodziewają